33. kolo Slovnaft Extraligy mužov

27.11.2007 Celý región

HK 36 Skalica - HK Aquacity ŠKP Poprad 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Góly: 7. T. Višňovský (R. Hartmann, Pálffy), 9. Pálffy (R. Hartmann, T. Višňovský), 46. M. Ivičič (R. Školiak, Pálffy), 57. Liščák (R. Školiak, Kocák) - 42. Jabrocký (Halaj, Buc), 60. Buc (Jabrocký, Halaj)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše: Marcel Haščák (Poprad) na 10 min za nešportové správanie
presilovky: 4:0
rozhodovali: Jonák - Millner, Tvrdoň
2700 divákov

Skaličania začali aktívne a pred Šimonovičom boli horúce chvíle. Skaličanom sa daril hrať dôsledný forčeking, na čo nemohli hostia nájsť protizbraň. V 7. min začal koncert Pálffyho, keď najprv prihral na prvý gól Višňovskému a v 9. min sám vsietil druhý. Žigo mal na hokejke i tretí gól, keď sa ocitol sám pred Šimonovičom, no ten jeho vyloženú šancu zlikvidoval. V závere tretiny pohrozili hostia, no skóre sa nemenilo. Úvod druhej tretiny priniesol mierny tlak Popradu, keď v 24. min o góle v Rybárovej bránke rozhodoval videorozhodca, a ten gól neuznal. V nasledujúcich minútach sa na ľade odohrával boj o každý puk, čo prinieslo veľa nepresností a osobných súbojov. Hostia z Popradu zlepšili kombináciu a v niektorých častiach hry prebrali iniciatívu, no Rybár bol vždy na svojom mieste. Na začiatku tretieho dejstva zahrali zle presilovú hru domáci a hneď ako sa sily vyrovnali, strelil Jabrocký kontaktný gól. V nasledujúcich minútach domáci spresnili hru a Pálffy vypracoval gól nahrávkou Ivičičovi, a ten v 46. min poslal domácich znovu do dvojgólového vedenia. Keď arbiter poslal hostí do troch hráčov, Liščák zvýšil vedenie a bolo rozhodnuté. V poslednej minúte Buc už len korigoval výsledok.

Peter Oremus, tréner HK 36 Skalica: "Vyšiel nám veľmi dobre vstup do zápasu, vyhrávali sme 2:0, potom sa tam vyskytli také menšie chybičky, ale ten zápas sme zvládli a sme tomu veľmi radi. "
Jozef Skokan, asistent trénera HK Aquacity ŠKP Poprad: "Myslím si, že zápas sme si prehrali sami zbytočnými oslabeniami a musím byť kritický a povedať aj to, že s takým prístupom niektorých hráčov, ako hrali dnes, nemáme šancu niekde vyhrať. Aj keď máme zranených niektorých hráčov, dostali šancu iní a úlohu, ktorú dostali, nesplnili. Môžem len gratulovať súperovi k víťazstvu. "

SkiPark MHK Kežmarok - MHC Martin 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 15. Frank (Sadiki, Fedor), 60. Šechný (M. Palovčík)
Vylúčení: 7:5 na 2 min, navyše: Markovič (Martin) na 10 min za nešportové správanie
presilovky a oslabenia: 0:0
rozhodovali: Rudolf Lauff ml. - M. Grečko, Kalina
1650 divákov

Od prvej minúty začal Kežmarok aktívne s cieľom prerušiť sériu štyroch prehier za sebou na domácom ľade. Dokázal si hneď v úvode zápasu vytvoriť čisté šance, ale Pavličko v 3. a Slovák vo 4. minúte nastrelili ľavú žŕdku cieľovej brány. Z hostí pohrozil šancou iba Říha, ale Klempa domácich podržal. Za svoju útočnú snahu boli domáci v prvej tretine nakoniec predsa len odmenení, keď sa v 15. minúte presadil v presilovke Frank. V druhej tretine sa hra vyrovnala, na jej konci hostia už domácim poriadne zatápali a gól visel vo vzduchu. Martin však v jej závere nevyužil ani svoju tretiu presilovku a tak po dvoch tretinách bol stav 1:0 pre Kežmarok. Na začiatku tretej tretiny mal Kežmarok ideálnu možnosť odskočiť hosťom na dva góly. Vyše minútu a pol hrali presilovku 5:3, ale gól nepadol. Ten nedali ani hostia zo svojej presilovky 5:4. Dokonca mohli inkasovať, keď domáci Škovira z brejku nastrelil iba žŕdku. Hra nabrala tempo a Martin vsadil všetko do útoku. Domáci brankár Klempa bol v jednom ohni. Hostia však nevyužili ani dve presilovky a tak domáci Kežmarok zaknihoval po dlhom čase domáce víťazstvo aj zásluhou Šechného, ktorý dal v power play gól do prázdnej brány.

Miroslav Ihnačák, tréner Kežmarku: "Bol to bojovný a nervózny zápas, v ktorom sme z mimima vyťažili maximum. Podržal nás najmä výborný brankár Klempa. "
Marián Brúsil, asistent trénera MHC Martin: "Po piatich víťazstvách sme si verili, že aj v Kežmarku môžeme zvíťaziť. Úvod bol vyrovnaný, ale postupne v prvej tretine prevzal iniciatívu súper. Do druhej tretiny sme pridali a boli sme jasne lepším mužstvom. Domácim však výborne zachytal Klempa, preto Kežmarok zvíťazil. "

HK Ardo Nitra - MHk 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (2:0, 3:0, 0:2)
Góly: 12. M. Štefanka (Gálik, Halász), 20. Ľ. Kolník (T. Sedlák), 25. Ľ. Kolník (T. Sedlák, Gašpar), 37. Gálik (M. Štefanka), 40. M. Štefanka (Vozdecký, Gálik) - 51. Róbert Huna (Richard Huna), 60. Bulík
Vylúčení: 7:7 na 2 min
presilovky: 2:0
oslabenia: 2:1
rozhodovali: Baluška - Jankovič, M. Orolín
1883 divákov

HC Slovan Bratislava - HKm Zvolen 2:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)
Góly: 2. Hreus (Gráčik, Döme), 25. Hreus (Döme, Srdínko) - 42. Lipiansky, 44 Hujsa vl.

Dukla Trenčín - HC Košice 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)
Góly: 46. Homer (Křetinský, Trochta) - 28. P. Bartoš (Juraj Faith), 39. Juraj Faith (P. Bartoš, Kledrowetz), 48. I. Droppa (Kmiť)
Vylúčení: 6:8 na 2 min
rozhodovali: D. Konc - Valach, Gašparík